Zespoły ,,Dziewiąteczki'' i ,,Canto'' wystąpiły na Festiwalu Piosenki Ułańskiej w Sztumie.

W miniony czwartek - w dniu 7.11.2019r. oba zespoły z naszej szkoły "Dziewiąteczki" i "Canto"" wystąpiły na VI Konkursie Piosenki Ułańskiej, który odbywał siew sztumskim Ośrodku Kultury. W trakcie występu "Dziewiąteczki" zaprezentowały dwa utwory m.in "Przybyli Ułani" oraz "Pierwszą Kadrową" w kategorii klas I-III. Zespół ,,Canto'' zaśpiewał dwie pieśni patriotyczne w kategorii klas IV-VI. Naszą szkołę reprezentowały również: Aurelia Kosobucka (soliści klas I-III) oraz Aleksandra Pozorska (soliści klas IV-VI). Dla wszystkich naszych reprezentantów akompaniował na pianinie nauczyciel muzyki - Pan Łukasz Rosiak. Nasze dwa zespoły uczestniczyły jako jedyne z malborskich szkół podstawowych.Celem VI Festiwalu Piosenki Ułańskiej, było kształtowanie postawy patriotycznej oraz wrażliwości na piękno polskiej pieśni, historii i kultury.

Data dodania: 2019-11-09 11:52:42
Data edycji: 2019-11-10 17:02:15