Żywa lekcja ekologii z sowami

W dniu dzisiejszym (16-09-19), chyba wszyscy uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w niesamowitych zajęcich ekologicznych pt: "Pogotowie dla ziemi". Poprowadzili je goście z malborskiego Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3, czyli popularnego Ekonomika. Przybyli do naszej ,,dziewiątki'' z ptakami drapieżnymi zamieszkującymi cały świat. A były to sowy. Podczas zajęć zaprezentowano widowni dwie sowy. Prezentacja była bardzo interesująca i wnosiła wiele ciekawych wiadomości o tych ptakach. Nasi uczniowie poznali ciekawostki z ich życia i najdziwniejsze cechy charakterystyczne danego gatunku. Okazało się, że panie sowy są większe od samców, że upierzenie sów jest gęste i miękkie oraz że pióra mają na sobie puszek. O tym i innych ciekawostkach można się było dowiedzieć od: Kajetana, Krzysztofa i Klaudii pasjonatów zarówno ekologii jak i sowopasjonatów. Zajęcia miały formę „żywą”, gdyż wszyscy zebrani na holu mogli zobaczyć te ptaki praktycznie na wyciągnięcie ręki: w locie - ponad głowami i podczas tresury. Cały pokaz przeprowadzony był nieodpłatnie, w ramach młodzieżowego projektu ekologicznego.

Data dodania: 2019-09-16 18:10:29
Data edycji: 2019-09-17 14:55:49