Apel porządkowy klasy IV - VII

W dniu 10 listopada 2017 r. odbył się w naszej szkole apel porządkowy ( kl. IV-VII ). Nazbierało się w naszej ,,dziewiątce’’ kilka ważnych spraw do przekazania uczniom. Pani Ewa Lemańczyk i Małgorzata Jelinek omówiły je podczas apelu porządkowego. pani Ewa zwróciła uwagę na bezpieczne zachowanie uczniów w szkole, kulturę osobistą oraz przestrzeganie ogólnego ładu i porządku. Panie przypomniały, że każdy uczeń powinien wiedzieć, że w trakcie przerwy ma dbać o bezpieczeństwo swoje i kolegów. Szczególnie bezpiecznie trzeba zachować się podczas wchodzenia oraz wychodzenia z klas i ze szkoły. Dużo miejsca poświęcono kulturze osobistej uczniów, sposobie zwracania się do innych ludzi – czy potrafi się ukłonić, powiedzieć: „Dzień dobry”, ,,Do widzenia'' czy ,,dziękuję’’. Kulturalny człowiek powinien też, nie zostawiać po sobie śmieci i nie dopuszcza, by wokół niego było brudno. Te zasady przypomniały uczniom Panie nauczycielki. Warto zaznaczyć, że już od poniedziałku zacznie się zbiórka karmy dla piesków dla stowarzyszenia ,,Reks''. W trakcie apelu, zostały również wręczone przez Panie - Lubę Deptułę, Urszulę Tez, Ewę Lemańczyk - nagrody i dyplomy dla wszystkich uczniów nagrodzonych i wyróżnionych w konkursach różnej rangi ( Zwierzę mój przyjaciel, Sprzątanie Świata ).