Pierwsze książki pierwszoklasistów z biblioteki szkolnej

Przez ostatnie dni bibliotekę szkolną odwiedzali uczniowie z klas I naszej szkoły. Pierwszoklasiści pod okiem bibliotekarzy podczas lekcji bibliotecznej, zapoznawali się z księgozbiorem biblioteki, a w szczególności z książkami i czasopismami dla dzieci i młodzieży. Uczniowie zapoznali się z zasadami jakie obowiązują w czytelni oraz uczyli się jak postępować z wypożyczoną książką. Ponadto, mali uczestnicy zajęć wymienili też różnice między biblioteką, a księgarnią, pooglądali skrzyneczki i regały z książkami i próbowali swoich sił w czytaniu fragmentów wypożyczonych bajeczek oraz bardzo dobrze się przy tym bawili.