Szkoła Podstawowa nr 9 w Malborku Imienia Kazimierza Jagiellończyka

Szkolny mistrz sałatki

W środę 22 listopada odbył się w naszej szkole konkurs dla uczniów klas 4 - 7 pod hasłem "Szkolny mistrz sałatki". Zainteresowanie było bardzo duże. Ponad 40 osób zgłosiło się do konkursu. Oceniane było: wybór składników, praktyczne przygotowanie, dbanie o czystość i porządek w miejscu pracy oraz omówienie składu sałatki z wyróżnieniem wartości odżywczych. Wszystkie sałatki były kolorowe, estetycznie podane, smaczne i co najważniejsze zdrowe. Wybór najlepszej był prawie niemożliwy. Tytuł "Szkolnego mistrza sałatki" zdobyli Martyna Karpińska i Jakub Rudnik. Oni też będą reprezentowali naszą szkołę podczas II Malborskiego Festiwalu Zdrowia, który odbędzie się 5 grudnia.