Wyrabianie pierniczków przez ,,zerówkowiczów ’’ w Szkole Łacińskiej

W dniu 3 grudnia dzieci z ,,zerówki'' z wychowawczynią p.Magdaleną Pawłowską, wzięły udział w warsztatach w Szkole Łacińskiej. Z wielkim zaangażowaniem uczestnicy warsztatów wyrabiali, ugniatali i wałkowali ciasto, z którego powstały przeróżne świąteczne piernikowe kształty. Podczas, gdy pierniki "nabierały rumieńców" w piecu dzieci nie traciły czasu i wykonały świąteczne lampiony, które w wielu domach ozdobią wigilijne stoły. Ale to nie koniec atrakcji. Była wspaniała zabawa "Memory" - odszukiwanie świątecznych i zimowych symboli, bitwa na śnieżki oraz zabawa ruchowa "Śnieżynki". Ostatnią częścią zaplanowanych zajęć było ozdabianie upieczonych pierników kolorowym lukrem i różnobarwnymi posypkami. Po zajęciach pełni wrażeń ,,zerówkowicze'' wrócili do szkoły.

Data dodania: 2019-12-05 09:56:56
Data edycji: 2019-12-05 10:09:09