Projekt ekologiczny - Ochrona wód i przywracanie różnorodności biologicznej

W środę 13 września uczniowie klasy 5 C wzięli udział w zajęciach zorganizowanych w ramach projektu "Ochrona wód i przywracanie różnorodności biologicznej na terenie MOF Malbork -Sztum.

Celem zajęć było kształtowanie odpowiednich postaw i zachowań ekologicznych poprzez zapoznanie uczestników z walorami środowiska naturalnego oraz zachęcanie do aktywnej w nim obecności. Zajęcia odbyły się na terenie szlaku pieszo - rowerowego przy Jeziorze Zajezierskim w Sztumie.

Podczas długiego spaceru dookoła jeziora dzieci dowiedziały się wielu ciekawych rzeczy o roślinach i zwierzętach tam występujących. Przez lornetki obserwowały ptaki na jeziorze - łabędzie, kaczki, łyski, kormorany. Przez szkła powiększające oglądały owady, poznały środowisko życia organizmów. Była to bardzo ciekawa lekcja przyrody.

Data dodania: 2017-09-18 16:17:00
Data edycji: 2017-09-26 16:19:16